Lyžařské vleky

Přinášíme Vám tipy na lyžařská střediska z okolí našeho penzionu Ve Mlýně v Malé Morávce. Pro Hrubý Jeseník je charakteristická dlouhá zima s dostatkem sněhu, poskytující ideální podmínky pro sjezdové a běžecké lyžování (zimní střediska v okolí Malá Morávka, Karlov, Praděd, Čerťák).

Naše tipy na lyže

  • Kopřivná - Malá Morávka
  • Myšák - Karlov pod Pradědem
  • Karlov
  • Skiareál Andělská Hora
  • Arena - Vrbno pod Pradědem

Ski areál Kopřivná je to pravé místo pro nezapomenutelné sportovní zážitky. Je začleněn do jednotného odbavovacího systému Ski centra Malá Morávka – Karlov. Lyžaři zde ocení především širokou a zcela bezpečnou sjezdovku, proto si zde užije jak rodina s dětmi, tedy začínajícími lyžaři, tak i zkušení milovníci zimních sportů. Sjezdovka měří 1350 m, po celé délce je strojově upravována a podle potřeby také zasněžována. Nahoru vás dopraví komfortní 4sedačková lanovka a vlek, na nichž se může pohodlně přepravovat až 3200 osob za hodinu. Vysoko polstrované sedačky jsou kvůli protivětru ve značné rychlosti lanovky kryty "bublinou".

Skiareál Andělská hora: V podhůří Jeseníků mezi Bruntálem a Vrbnem pod Pradědem leží lyžařský areál Annanberg se dvěma lokalitami, Suchou Rudnou a Andělskou Horou, pro které platí jednotný odbavovací systém. Přijdou si zde na své zdatní lyžaři, začátečníci, snowboardisté, ale hlavně rodiny s dětmi.